Miscarea Unionista Romania Intreaga
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Miscarea Unionista Romania Intreaga


 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Unionistul

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
unionistul




Mesaje : 1
Data de înscriere : 15/09/2008

Unionistul Empty
MesajSubiect: Unionistul   Unionistul Icon_minitimeLun Sept 15, 2008 3:01 pm

Va propun sa consultati site-ul "Unionistul", un blog de monitorizare a evoluției mișcării pentru reunificarea Basarabiei cu România, așa cum reise ea din mass-media românească și internațională.
Adresa: http://unionistul.blogspot.com/
Sus In jos
Hestia




Mesaje : 1
Data de înscriere : 18/10/2008

Unionistul Empty
MesajSubiect: Pamant Romanesc aflat sub stapanire straina   Unionistul Icon_minitimeSam Oct 25, 2008 11:07 am

Soarta, m-a dus in multe locuri ale lumii...am trait resentimentul umilintei vazindu-mi compatrioti de din Romania Mare, in Cipru, Japonia, Grecia, Turcia, Germania, vanzandu-se pe nimic! Cea mai grava mi s-a parut situatia moldovencelor din Japonia care in afara de prostitutie, erau obligate sa participe si la traficul de ecstasy si alte droguri chimice care de fapt fac parte din tranzactiile interguvernamentale! (Un oficial al Ambasadei Ruse de la Tokyo era principalul transportator si distribuitor engros)...si pentru ce...sa-si intretina copii si familiile infometate! Sunt foare putini cei care stiu, ca astfel de activitati, pe teritoriul Japoniei, au loc numai cu acordul mafiei nationale/internationale! Yakuza nu anunta inainte de a trage un glont in cap! Ele sunt tratate ca sclavii, sunt batute, maltratate, cu pasapoartele retinute de proxeneti, nu au libertate de miscare! locuiesc in apartamente cu dormitoare in care paturile suprapuse sunt ingramadite unul langa altul! Nu am sa uit cat voi trai...urletele si lacrimile lor de durere! Mi-au spus ca mare parte din nimicul de bani "castigati" cu atata truda, trebuia sa-i cheltuiasca pe ecstasy si alcool, suportul lor moral pentru a rezista situatiei! Mi-au aratat fotografiile copilasilor lor, ramasi acasa cu bunicii...nu am cuvinte sa exprim durerea...
Cred ca ar fi foarte usor sa le invinovatim, dar oare ce facem noi sa ajutam fiinte atat de slabe moral! Nu este vina NOASTRA A CELOR CARE NE CONSIDERAM MAI PUTERNICI CA NU FACEM NIMIC SA PROTEJAM PE CEI SLABI DE SISTEMUL POLITIC CRIMINAL PLANETAR!
Nu credeti ca a venit vremea sa schimbam cursul istoriei, infratindu-ne, unindu-ne!
CINE SUNT CEI CARE FAC TRAFIC DE ARMAMENT, DROGURI(HEROINA, COCAINA, LSD) , CARNE VIE, CARBURANTI ETC. DACA NU POLITICIENII, SEFII DE STATE SI MONARHII? Ca de...Elisaveta 1, a inaugurat Razboiul Opiumului din China! In zilele noastre se fac tranzactii si plati in lingouri de aur la bancile din Hong-Kong! CAT O SA MAI AVEM PE CONSTIINTA LACRIMILE COPIILOR NEVINOVATI! Il asteptam pe MESIA? Si daca ar fi intre noi avem noi LUMINA IN SUFLET, INIMA SI GAND SA IL VEDEM? In starea spirituala in care ne aflam L-am RASTIGNI A 2-A OARA!...asa cum facem deja cu sufletele copiilor nevinovati...care se nasc PENTRU A DEVENI SCLAVI!
Sus In jos
 
Unionistul
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Miscarea Unionista Romania Intreaga :: Pamant romanesc aflat in stapanire straina :: Basarabia-
Mergi direct la: